Uwaga Rodzice!

By 27 października 2021 AKTUALNOŚCI

Informujemy, że w naszej placówce od dzisiaj, tj. środa wzrosła liczba nieobecności wśród dzieci – spadek o 25 osób.

Otrzymujemy sygnały od rodziców o zachorowaniach dzieci objawiających się nudnościami, bólami brzucha, wymiotami, co także zdarzyło się w trakcie pobytu w przedszkolu niektórym dzieciom z różnych grup.

Jednocześnie informuję, że podobne objawy wystąpiły u trzech pracowników przedszkola (z różnych grup) – osoby te nie korzystają z wyżywienia przedszkolnego.

Podobne objawy mogą występować u dzieci i dorosłych w przypadku grypy jelitowej lub COVID-19 odmiana Delta.

Od kilku rodziców mamy informację, że lekarz stwierdził grypę jelitową.

Z naszej strony wzmażamy działania sanitarne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby, a Państwa prosimy o wchodzenie do przedsionka przedszkola w maseczkach.

W dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych Dyrektor przedszkola powiadomił Sanepid o występujących u nas tak licznych zachorowaniach, w związku z powyższym po wizycie Sanepidu w naszej placówce pracownicy Sanepidu mogą kontaktować się telefonicznie z rodzicami dzieci, u których występują ww. objawy.

Prosimy o wzmożoną obserwację własnych dzieci, a w sytuacji wystąpienia objawów chorobowych powiadomienie placówki.